Vjen Golfi i ri - ky është çmimi - Bota Sot
Vjen Golfi i ri - ky është çmimi

Auto

Vjen Golfi i ri - ky është çmimi

Më: 16 janar 2019 Në ora: 16:42
Golf GTI TCR

Gjigandi gjerman Volkswagen zbuloi Golf GTI TCR, një version ligjor i makinës i frymëzuar nga modeli i garës.

TCR është e vendosur në mes të Golf GTI Performance dhe Golf R, që mundësohet nga një motor me katër cilindra 2.0-litërsh që zhvillon 290 kuaj fuqi, ose 45 kuaj fuqi më shumë se një GTI e rregullt, dhe 10 kuaj fuqi më pak se versioni R i Golf.

TCR përshpejton për 5.6 sekonda nga 0 deri 100 km në orë dhe ka një shpejtësi maksimale prej 260 km/h.

Çmimi fillestar i Golf GTI TCR në Gjermani është 38,950 euro dhe paketat shtesë të pajisjeve kushtojnë 2,350 dhe 3,200 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...