Audi shton versionin hibrid të modelit A3 - Bota Sot
Audi shton versionin hibrid të modelit A3

Auto

Audi shton versionin hibrid të modelit A3

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 10:08
Foto

A3 hibrid do të bartë shenjën e-Tron, dhe do të ndajë statusin e perlës me modelin RS, i cili do të jetë konkurrent i Mercedes-AMG A45 i cili ka 415 kuaj fuqi, transmeton ksp.

Audi ka paralajmëruar se deri në vitin 2025 do të prezantojë 12 modele krejtësisht elektrike dhe në mesin e tyre do të jenë edhe vetura të madhësisë së A3, edhe pse gjenerata e katërt e këtij kompakti nuk është pjesë e këtij grupi.

Audi nuk do të sjellë revolucion në pamjen e modelit A3, por në kabinën e tij do të dominojë ekrani multimedial 10.1-inç dhe komanda digjitale sikurse te SUV Q3.

Audi nuk do të prodhojë më versionin me tri dyer pasi nga rreth 175.000 vetura të shitura të modelit A3 2017, vetëm 7.800 prej tyre ishin në këtë variant, derisa janë prodhuar 167.000 modele A3 Sportback.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...