100 km/orë për 3,4 sekonda, testohet Audi RS7 Sportback i ri - Bota Sot
100 km/orë për 3,4 sekonda, testohet Audi RS7 Sportback i ri

Auto

100 km/orë për 3,4 sekonda, testohet Audi RS7 Sportback i ri

Më: 25 shtator 2019 Në ora: 17:27
Audi RS7 Sportback

Kjo është 0.2 më e shpejtë se numri zyrtar i deklaruar nga Audi.

Është një fakt i njohur se automobilistët gjermanë tregohen tepër të kujdesshëm kur bëhet fjalë për publikimin e numrave të performancës së automjeteve të tyre, dhe Audi nuk bën përjashtim.

Megjithatë, njoftimi zyrtar për shtyp për RS7-in e ri mund të thotë se Sportback i mrekullueshëm ka nevojë për 3.6 sekonda për sprintin 0-100 km/ore, por një test real tregon një kohë 3.4 sekonda në një provë të kryer në Gjermaninë Jugore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...