Lamborghini shpalos makinën e re më 24 nëntor - Bota Sot
Lamborghini shpalos makinën e re më 24 nëntor

Auto

Lamborghini shpalos makinën e re më 24 nëntor

Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 16:39
Lamborghini

Prodhuesi italian ka njoftuar një "ngacmues" për konceptin Vision Gran Turismo përpara premierës së veturës.

Videoja e shkurtër nuk zbulon shumë për konceptin e ri, përveç detajeve të pjesës së pasme të automjetit, siç janë dritat e frenimit LED dhe një shpërndarësi masiv, dhe bazuar në tingullin, mund të supozohet se Vision Gran Turismo është mundësuar nga një motor atmosferik V12, me shumë mundësi "i huazuar" nga Lamborghini Aventador.

Më shumë detaje do të dihen në fund të javës, pasi Lamborghini njofton premierën e këtij koncepti në 24 nëntor.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat