Honda Jazz e re në shitje që nga vera - Bota Sot
Honda Jazz e re në shitje që nga vera

Auto

Honda Jazz e re në shitje që nga vera

Më: 27 janar 2020 Në ora: 19:45
Honda Jazz

Honda ka publikuar detaje të reja rreth modelit Jazz 2020, i cili mbërrin në tregun evropian gjatë verës.

Për herë të parë, blerësve do t'u ofrohet gjithashtu një version crossover për të gjitha terrenet.

Jazz i ri pati premierën botërore në Panairin e veturave në Tokio në tetor 2019, dhe do të arrijë në rrugët evropiane pas gjysmë viti.

Modeli nënkompakt i Honda është modernizuar me stil, por ka ruajtur formën tipike të trupit që karakterizonte gjeneratat e mëparshme të kësaj makine.

Materialet në enterier janë të papërshkueshëm nga uji dhe të qëndrueshme.

Pulti është i përbërë nga një ekran digjital 7 inç, ndërsa në krye të tastierës qendrore është një ekran me prekje multimediale 9 inç.

Sikurse edhe disa Honda të tjera, Jazz i ri ka ulëse praktike të pasme që mund të palosen në dy mënyra - lart dhe poshtë (të ashtuquajturat "ulëse magjike"), duke rritur më tej funksionimin e automjetit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat