Volkswagen zbuloi makinën e saj më ngjyra në ditën më depresive

Auto

Volkswagen zbuloi makinën e saj më ngjyra në ditën më depresive

Më: 21 janar 2021 Në ora: 21:45
Foto

I njohur si Harlequin, Polo shumëngjyrësh debutoi në 1995.

As që duhej të hynte në prodhim, por VW nën presion përfundimisht prodhoi 3,100 njësi.

Kjo në fund të fundit nuk ishte e mjaftueshme për të përmbushur kërkesat e tregut. Mostra të shumta janë ende në rrugë sot, dhe ato rregullisht marrin një çmim të mirë në treg.

Koncepti u pëlqye nga shumë, madje edhe amerikanët që importuan pak më pak se 300 kopje.

Të gjitha këto janë për shkak të katër ngjyrave në të cilat u pikturua pjesa e jashtme e automjetit.

Volkswagen tani ka vendosur të përsërisë atë skemë në Polo, e cila po numëron muajt e fundit në treg.

Fatkeqësisht, u bë vetëm një kopje, dhe ajo nuk do të dalë në rrugë. Do të përfundojë në një muze në Holandë.

Ideja në katër ngjyra mbështetet në përkufizimin modular të makinës.

Me gjeneratën e tretë të Polo, Volkswagen vendosi të ndajë makinën në katër njësi dhe kështu të përshtatet me kërkesat e klientit.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat