Mos u nisni për në rrugë pa këto 11 gjëra në makinë

Auto

Mos u nisni për në rrugë pa këto 11 gjëra në makinë

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 08:49
Foto ilustrim

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë.

Kjo këshillë vlen sidomos për të gjithë ata që marrin rrugë të gjatë.

Sipas ekspertëve, të gjithë duhet të kenë këto gjëra në makinë:

Pompë për goma.

Karikues telefoni.

Do t’ju duhet një furçë dëbore sidomos në dimër. Përveç pastrimit të borës, mund të përdoret edhe për pastrimin e pasqyrave dhe dritave.

Kabllot e baterisë.

Llamba dhe siguresa. Ato janë mallra të konsumit dhe është gjithmonë mirë t’i kesh në rezervë.

Një llambë, sepse shpesh ndodh që diçka në makinë të prishet, mu në mes të natës.

Dorëza dhe jelek mbrojtës.

Shenja e trekëndësisht.

Kutia e ndihmës së parë.

Një shishe e madhe me ujë.

Dhe në fund, nëse jeni duke udhëtuar gjatë ditëve të dimrit, nuk duhet të harroni zinxhirët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat