Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Auto

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Më: 12 prill 2021 Në ora: 23:15
Citroen

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovative në përputhje të plotë me traditën e markës franceze.

Ky lloj plotësisht i ri i modelit C5 është në dispozicion me një motor benzinë ose plug-in dhe shquhet me një dizajn dhe koncept krejtësisht të ri.

Kështu, C5 X i ri është automjeti i parë në botë që përmban pezullimin aktiv Citroën Advanced Comfort, i cili rrit më tej përshtypjen e ngasjes në një qilim fluturues, një përvojë që është e lidhur ngushtë me traditën e CITROËN.

Falë hapësirës së brendshme të gjerë të pajisur me vende komoditeti të njohura dhe hapësira e gjerë e pakrahasueshme, veçanërisht në rreshtin e dytë të sediljeve, ky automjet ju josh që të uleni në të dhe të bëni një udhëtim.

Baza e rrotave prej 2,785 mm njofton hapësirë ​​të shkëlqyeshme në pjesën e pasme të automjetit, dhe përveç kësaj ka dimensione të mëdha të jashtme: gjatësia prej 4,805 mm, gjerësia prej 1,865 mm dhe lartësia prej 1485 mm, gjë që e bën atë një përfaqësues të vërtetë të segmentit D.

Bagazhi i përpunimit të veçantë dhe vëllimi prej 545 litra përmbush plotësisht pritjet e klientëve që duan karvanët. Versioni plug-in me mënyrën ë-Confort për drejtimin e përditshëm elektrik thekson më tej ndjenjën e qetësisë shpirtërore gjatë ngasjes.

C5 X gjithashtu ofron një motor të përshtatshëm për të gjitha qëllimet, për angazhime të përditshme dhe për situata të paplanifikuara, pa kufizime dhe me liri të plotë, dhe është një motor hibrid plug-in. Ky motor me 225 kuaj-fuqi sjell kënaqësinë e fillimit të motorit dhe përshpejtimit në heshtje të plotë pa lëshuar asnjë gram CO2, me aftësinë për të drejtuar më shumë se 50 km në modalitetin elektrik (ZEV), dhe diapazoni në modalitetin elektrik është rregulluar ngasja normale ditore nga përdoruesi dhe mund të arrihet një shpejtësi prej 135 km/orë.

C5 X do të jetë në dispozicion në versionet e motorëve me benzinë ose plug-in dhe do të dalë në shitje në tregun Evropian në fund të vitit 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat