Novitec ofron një Ferrari F8 Spider edhe më të fuqishëm dhe më të shpejtë

Auto

Novitec ofron një Ferrari F8 Spider edhe më të fuqishëm dhe më të shpejtë

Më: 14 shtator 2021 Në ora: 19:37
Foto ilustrim

Në rastin e krijimit të fundit nga Novitec, dyshja në ajër të hapur mund të llogarisë në 802 kuaj/fuqi.

Këtë herë, kompania e mirënjohur gjermane akorduese Novitec u mor me edicionin “në ajër të hapur” të modelit F8 Tributo të Ferrarit, motori 3.9-litër biturbo V8 i të cilit në qendër zhvillon 720 kuaj/fuqi dhe 770 Nm çift rrotullues në versionin standard, i cili është i mjaftueshëm për një dy vendësh nga vendet në “njëqind” arrin në 2.9 sekonda dhe zhvillon 340 km/h.

Të udhëhequr nga ideja se fuqia nuk është kurrë shumë në Novitec, ata shtuan rreth tetëdhjetë “kuaj” të tjerë dhe 128 Nm çift rrotullues në “stallën” e Ferrarit, kështu që F8 Tributo e tyre nga 0 në 100 km/h arrin në 2.6 sekonda dhe zhvillohet më shumë se 340 Sistemi i posaçëm i shkarkimit (dhe më i lehtë) i shkarkimit, me të cilin i gjithë historia plotësohet me një fonogram adekuat, gjithashtu ndihmoi në përmirësimin e performancës.

Spider është montuar në një grup të ri të rrotave 21 dhe 22 inç, dhe të gjithë përbërësit shtesë të trupit dhe të optimizuar aerodinamikisht janë bërë nga karboni.

Novitec ofron dy opsione të pasme të spoilerit, dhe ndryshimet në kabinën përfshijnë një ngjyrë të zbukuruar sipas zgjedhjes së klientit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat