Mini vjen me sinjale kthesash që do të mund të ngatërrojnë shumë shoferë!

Auto

Mini vjen me sinjale kthesash që do të mund të ngatërrojnë shumë shoferë!

Më: 30 shtator 2021 Në ora: 06:28
Foto ilustrim

Për vite me radhë, ne kemi qenë dëshmitarë se ridizajnimi zakonisht sjell drita të rafinuara dhe disa gjëra të tjera të vogla.

Dhe në këtë drejtim edhe Mini nuk bën përjashtim, por se në një rast, dritat e pasme kanë nnjë paraqitje pak konfuze.

Gjegjësisht, ato tani kanë një formë të qartë shigjete që “tregon drejtimin e gabuar”.

Kjo pasi që, për shembull, sinjalet e kthesës në të majtë duket se tregojnë se vetura do të kthehet në të djathtë. 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat