Audi A4 i ri do të ketë edhe motor me naftë

Auto

Audi A4 i ri do të ketë edhe motor me naftë

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 12:53
Foto

Audi do të prezantojë gjeneratën e re të A4 gjatë vitit 2023, kurse tani janë bërë të ditura detajet e para sa i përket motorit.

Audi A4 i ri që do të jetë në treg pas dy viteve do të përdor platformën e njëjtë mekanike MLB sikurse paraardhësi.

Modeli që është shumë i rëndësishëm për prodhuesin gjerman, duke marrë parasysh se bëhet fjalë për rreth një të pestën e Audi të shitura në botë, që përdor motor 2.0 turbo-benzinë me 4 cilindra.

Nga kjo kompani kanë konfirmuar, që A4 i ri do të ketë më shumë motorë elektrikë për dallim nga katërshja aktuale, përfshirë atë prej 40 voltëve për versionet hibride dhe plug-in hibrid.

Besohet se plug-in hibridët do të pajisen me bateri me kapacitet prej 14.4 kWh, që gjendet në modelin Audi Q5 plug-in hibrid.

E për fund kanë konfirmuar se pavarësisht elektrifikimit të këtij modeli, do të ketë edhe me naftë për të cilët spekulohej se nuk do të jetë i disponueshëm në treg. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat