Ferrari e Mercedes, edhe veturat luksoze të ‘pafuqishme’ në rrugët e Kosovës gjatë dimrit

Auto

Ferrari e Mercedes, edhe veturat luksoze të ‘pafuqishme’ në rrugët e Kosovës gjatë dimrit

Më: 11 janar 2022 Në ora: 13:20
Foto ilustrim

Në ditët e fundit Kosova është mbuluar nga bora dhe moti i ftoftë, me këtë rast rrugët janë bërë vështirë të kalueshme dhe komunikacioni është zhvilluar me vështirësi.

Ka mjaftuar kjo dhe menjëherë qytetarët kanë postuar në rrjete sociale gjendjen e rrugëve dhe vështirësitë që kanë pasur veturat.

Kësaj nuk i shpëtuan edhe veturat luksoze, të cilat përkundër fuqisë motorike që kanë, nuk e kishin lehtë në rrugët e vendit tonë.

Më poshtë keni një video të postuar në rrjete sociale, se si qytetarët shtyjnë një Ferrari – por edhe një Mercedes që nuk arrite të ndiqte rrugën e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat