Rolls-Royce Phantom me gjashtë rrota, e ulëse me lëkurë krokodili – prodhuesi i saj i kërkon për të 5 milionë euro

Auto

Rolls-Royce Phantom me gjashtë rrota, e ulëse me lëkurë krokodili – prodhuesi i saj i kërkon për të 5 milionë euro

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 19:35
Rolls-Royce

Një kompani që merret me modifikimin e veturave, ka prezantuar “kryeveprën” më të fundit – Rolls-Royce Phantom me gjashtë rrota.

Brendësia është e veshur me lëkurë krokodili, kurse rrotat gjigante e bëjnë të duket edhe më agresive.

Phantom i prodhuar në vitin 2005 është modifikuar nga kompania Danton Arts Kustoms, që udhëhiqet nga francezi Alexander Danton.

Ai shpresën së veprën e tij “të artit” ta shesë për pesë milionë euro. Për modifikimin e kësaj “bishe”, i kaloi tre muaj në garazh – duke e zgjeruar dhe zgjatur.

Vetura përdor motorin origjinal 6.7 litërsh V12 të Phantom që prodhon 453 kuaj-fuqi. Fuqia motorike bartet në të gjashtë rrotat.

Sipas menaxherit të kësaj kompanie, sfida e tyre e radhës sa i përket modifikimit të veturave do të jetë Lamborghini Urus, që gjithashtu do ta sjellin me gjashtë rrota.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat