SUV-i i parë GMC Hummer EV mund të mbledhë miliona dollarë për bamirësi

Auto

SUV-i i parë GMC Hummer EV mund të mbledhë miliona dollarë për bamirësi

Më: 5 janar 2023 Në ora: 00:05
Foto ilustrim

GMC Hummer EV SUV do të hyjë në prodhim këtë vit dhe kamionçinat e para elektrikë jashtë linjës do të mbledhin para për një kauzë të mirë.

Sipas mediave të huaja, të gjitha të ardhurat nga shitja janë rezervuar për organizatën Tread Lightly, e cila promovon rekreacion të përgjegjshëm në natyrë duke përfshirë gjuetinë, peshkimin dhe vozitjen në terrene të vështira.

Kamionçina është një model Edition 1 me disponueshmëri të kufizuar që ka një çmim fillestar me pakicë prej 105,595 dollarë.

Bazuar në të njëjtën platformë si kamionçinë Hummer EV, SUV është më i shkurtër në gjatësi dhe ka një zonë ngarkese të mbyllur.

Ndonëse nuk një vlerësim para ankandit se me çfarë çmimi pritet të shitet makina, kamionçina e parë Hummer EV u shit në ngjarjen e vitit të kaluar për 2.5 milionë dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat