Kia tërheq një numër automjetesh për shkak se “bagazhi nuk hapet nga brenda”

Auto

Kia tërheq një numër automjetesh për shkak se “bagazhi nuk hapet nga brenda”

Më: 31 gusht 2023 Në ora: 21:27
Foto ilustrim

Kia ka bërë të ditur se po tërheq rreth 320,000 makina në SHBA për të rregulluar një problem që mund të parandalojë hapjen e bagazhit nga brenda.

Sipas mediave të huaja, tërheqja mbulon makinën e modelit Optima nga 2016 deri në 2018, hibridet Optima dhe plug-in-et nga 2017 dhe 2018, dhe makinën e vogël Rio nga 2016 dhe 2017.

Siç ka thënë Administrata Kombëtare e Sigurisë së Trafikut në Autostrada, në një rast të tillë, një person brenda bagazhit mund të bllokohet.

Kështu, tregtarët do të zëvendësojnë një pjesë të mekanizmit të bagazhit dhe pronarët e veturave do të njoftohen duke filluar nga 19 tetori.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat