Vetëm kjo pjesë e Mercedesit kushton 70,000 euro - Bota Sot
Vetëm kjo pjesë e Mercedesit kushton 70,000 euro

Auto

Vetëm kjo pjesë e Mercedesit kushton 70,000 euro

Më: 9 tetor 2017 Në ora: 07:34
Mercedes

Një rregull i përgjithshëm për të gjitha veturat është se çmimi i pjesëve individuale është më i lartë se vetura në tërësi.

Kjo është njëra nga arsyet kryesore pse hajdutët që vjedhin veturat i marrin ato për pjesë, ku me pjesët e mbledhura mbledhin një shumë të madhe parash.

Le të kthemi në kohë kur Mercedes dhe McLaren bashkuan forcat për të krijuar super-veturën e quajtur McLaren SLR.

Në tregun e veturave të përdorura, një SLR në gjendje të mirë dhe me kilometrazh më të ulët shkon rreth 300,000 euro, kështuqë është e natyrshme e natyrshme që kosto për mbajtur këtë veturë është mjaft i lartë. Por, çfarë sa i përket pjesëve të zëvendësimit?

Kësaj veture nëse vie puna t’i ndërrohet kofano ( hauba ) nevojiten 70,000 euro për ta blerë të re.

Në videon e mëposhtme mund të shikoni rreth kësaj kofano mistike dhe çmimin e lartë që duhet paguar për të, shifër kjo me të cilën mund ta blesh një veturë të re Dodge Challenger Hellcat.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test