Nissan sjell taksitë që ecin vetë - Bota Sot
Nissan sjell taksitë që ecin vetë

Auto

E premte, 19 tetor 2018

Nissan sjell taksitë që ecin vetë

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 08:24
Nissan

Nissan ka në plan që të vendosë në qarkullim në Japoni taksi pa shofer, duke nisur nga viti 2020.

Në këtë aventurë, Nissan ka bashkëpunuar me kompaninë teknologjike DeNa, që do të bëjë të mundur që prenotimi dhe pagesa e taksisë të bëhet vetëm me një aplikacion në telefon.

Gjithashtu, klienti do të zgjedhë vetë rrugën që do të përshkojë taksia deri në destinacion.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test