Spyker C8 Aileron jep lamtumirën me 3 supermakina - Bota Sot
Spyker C8 Aileron jep lamtumirën me 3 supermakina

Auto

E martë, 13 nëntor 2018

Spyker C8 Aileron jep lamtumirën me 3 supermakina

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 08:24
Spyker C8 Aileron

Spyker po i jep lamtumirën makinës sportive C8 Aileron pas 6 vitesh prodhimi dhe këtë po e bën duke lançuar një edicion të limituar të tre makinave LM85.

Motori V8 Audi do të jetë për të treja supermakinat e markës holandeze, që do të arrijnë nga 0 në 100 km/h për 3.7 sekonda.

Ndërkohë, shpejtësia maksimale e tyre pritet të jetë 323 km/h.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test