Amerikanët nuk heqin dorë nga VW - Bota Sot
Amerikanët nuk heqin dorë nga VW

Auto

E shtunë, 17 nëntor 2018

Amerikanët nuk heqin dorë nga VW

Më: 4 korrik 2018 Në ora: 12:57
Ilustrim

Rritja e çmimit të karburantit dhe normës së interesit nuk mund të pengojë rritjen e shitjeve të makinave në SHBA në gjysmën e parë të vitit 2018, sipas AP.

Shitjet u rritën 1.8 për qind në gjashtë muajt e parë dhe vetëm në qershor u rritën me rreth 5 për qind në bazë vjetore.

Analistët thonë se kjo rritje është nxitur nga besimi i fortë i konsumatorit dhe papunësia e ulët.

Sipas të dhënave të portalit Edmunds, rritje më të madhe në gjashtë muajt e parë shënoi VW 7,2 për qind, pasuar nga Nissan 4,8%, Fiat Crysler 4,5%, General Motors 4,2%, etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test