Italdesign dhe Nissan sjellin një makinë spektakolare - Bota Sot
Italdesign dhe Nissan sjellin një makinë spektakolare

Auto

E hënë, 19 nëntor 2018

Italdesign dhe Nissan sjellin një makinë spektakolare

Më: 5 korrik 2018 Në ora: 15:29
Nissan GT-R50.

Italdesign ka zhvilluar dhe ndërtuar makinën Nissan GT-R50.

Një sportive unike, e bazuar në Nissan GT-R NISMO, që do të prezantohet në Europë në korrikun e vitit 2019.

Dizenjo është bërë nga Nissan Design Europe dhe Nissan Design America. Në pjesën e pasme bie në sy gjerësia e madhe e këtij mjeti.

Përsa i përket motorit, Nissan GT-R50 ka një V6 VR38DETT prej 3,8 litrash dhe 720 kuaj fuqi.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test