Nissan shpëton legjendën - bën pjesë të reja për R33 dhe R34 - Bota Sot
Nissan shpëton legjendën - bën pjesë të reja për R33 dhe R34

Auto

Nissan shpëton legjendën - bën pjesë të reja për R33 dhe R34

Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 22:24
Skyline GT-R

Skyline GT-R Mbi 160 pjesë do të jenë të disponueshme përmes programit të pjesëve të trashëgimisë, duke filluar nga mekanizmi, komponentët elektrikë e deri te panelet e karrocerisë.

Nissan nisi një program të ngjashëm rreth një viti më parë kur bëri rreth 80 pjesë për R32 GT-R.

Skyline në versionin R32 në periudhën 1989-1994 u bë vetura e famshme sportive Nissan me një motor të rregullt gjashtë cilindrash me bërthamë turbo 2.6 litërsh që zhvilloi 276 kuaj fuqi, 

R33 Skyline i ridizajnuar ka vazhduar traditën që nga viti 1994 me linja më të mprehta dhe dizajn më agresiv, por me të njëjtin agregat I6 twin-turbo nga R32 GT-R.

R34 më popullor arriti në vitin 1998 dhe u bë legjendë. Megjithëse zyrtarisht kishte 276 kuaj fuqi, besohet se R34 GT-R ka zhvilluar rreth 330 kuaj fuqi. Në sytë e entuziastit të automobilave, modelet R32-R34 GRT janë makinat e fundit sportive të viteve ’90 në shekullin e kaluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test