Indonezi: Së paku 50 të vdekur nga përmbytjet - Bota Sot
Indonezi: Së paku 50 të vdekur nga përmbytjet

Azia

Indonezi: Së paku 50 të vdekur nga përmbytjet

Më: 17 mars 2019 Në ora: 09:29
Indonezi

Së paku 50 persona kanë humbur jetën në përmbytjet që kanë ndodhur në krahinën indoneziane Papua derisa 59 tjerë janë lënduar, kanë bërë të ditur zyrtarët, raporton Asociated Press.

Erë e fortë dhe shiu kanë filluar të shtunën në pjesën rreth qytetit kryesor të kësaj krahine që ka shkaktuar përmbytje të mëdha.

Zyrtarët kanë frikë se numri i viktimave do të rritet pasi që shpëtimtarët janë ende duke kërkuar për të mbijetuar të mundshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...