Shkoi për vizitë, gruaja përdhunohet dhe vritet nga stafi i spitalit - Bota Sot
Shkoi për vizitë, gruaja përdhunohet dhe vritet nga stafi i spitalit

Azia

Shkoi për vizitë, gruaja përdhunohet dhe vritet nga stafi i spitalit

Më: 23 prill 2019 Në ora: 18:10
Ilustrim

Një grua është përdhunuar dhe më pas masakruar për vdekje nga stafi i një spitali në Pakistan.

Ajo kishte shkuar për të marrë ndihmë mjekësore për një infeksion, por përfundoi viktimë.

Ishte nëna e saj që gjeti trupin e pajetë të së bijës në Sindh Government Hospital, në Korangi më 18 prill.

Edhe pse fillimisht u tha se gruaja kishte vdekur si pasojë e një reaksioni, autopsia zbuloi të vërtetën e hidhur.

Nëna e viktimës u njoftua se gjendja e vajzës po përkeqësohej, pavarësisht se shkoi në spital vetëm për dhimbje dhëmbi.

Por kur mbërriti atje, iu tha se vajza ishte transferuar në Jinnah Postgraduate Medical Centre, duke e gënjyer.

Nëna filloi të kontrollonte në ambientet e spitalit për vajzën e saj dhe e gjeti të vdekur në një barelë në një nga dhomat e pasme.

Policia arrestoi tre të akuzuar të cilët do të japin shpjegim për ngjarjen makabre. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...