Ushtrimet brutale të paramilitarëve kinezë - Bota Sot
Ushtrimet brutale të paramilitarëve kinezë

Azia

Ushtrimet brutale të paramilitarëve kinezë

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 10:29
Foto ilustrim

Ushtria Çlirimtare e Kinës Popullore janë forcat e armatosura të Republikës Popullore të Kinës. Ato konsistojnë me pesë shërbime profesionale; Forcat Tokësore, Detare, Ajrore, Raketore dhe Forca për Mbështetje Strategjike.

Kjo ushtri është forca më e madhe ushtarake në botë – dhe e dyta në botë me buxhetin më të madh të mbrojtjes. Ajo është një superfuqi ushtarake dhe ka mundësi të bëhet fuqi botërore shumë shpejt.

Gjithashtu, Kina është eksportuesi i tretë më i madh në botë i armëve. Këto fotografi më poshtë tregojnë ushtrimet brutale të cilat i kryejnë paramilitarët kinezë. Shikoni:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...