Ministri i Sigurisë të Indonezisë u plagos me thikë - Bota Sot
Ministri i Sigurisë të Indonezisë u plagos me thikë

Azia

Ministri i Sigurisë të Indonezisë u plagos me thikë

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 12:37
Foto

Një burrë me thikë, i cili mund të ketë qenë i ndikuar nga një grup radikal islam, plagosi ministrin e sigurisë të Indonezisë, një shef lokal të policisë dhe një person tjetër në një provincë perëndimore të enjten, tha policia, raporton AP.

Zëdhënësi i policisë kombëtare Dedi Prasetyo tha se ministri i sigurisë Wiranto ishte goditur me thikë në bark në sulmin në provincën Banten, ku autoritetet thonë se militantët myslimanë kanë një prani atje.

Wiranto, 72 vjeç, i cili përdor një emër, u sulmua në kryeqytet, Xhakartë, ku ai ishte në gjendje të qëndrueshme, thanë zyrtarët. Videot treguan se ai ishte i bartur në një barelë, në anën e majtë të barkut të tij të mbuluar me fashë dhe një maskë oksigjeni të lidhur në fytyrën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...