Shpërdorimi i ushqimit/ Kina nis operacionin ‘pjata bosh’ - Bota Sot
Shpërdorimi i ushqimit/ Kina nis operacionin ‘pjata bosh’

Azia

Shpërdorimi i ushqimit/ Kina nis operacionin ‘pjata bosh’

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 06:32
Xi Jinping

Lideri kinez, Xi Jinping ka nisur një fushatë që ka në shënjestër një armik të ri të vendit: shpërdorimin e ushqimit.“Shpërdorimi është i turpshëm”, tha Xi në një fjalim duke e quajtur sasinë e ushqimit që përfundon në mbeturina në vend, shokuese dhe shqetësuese.

“Ne duhet të jemi të ndërgjegjshëm për krizën e sigurisë së ushqimit. Pasojat e pandemisë së Covid-19 këtë vit, kanë bërë që alarmi të bjerë fort”, tha ai. Përqendrimi tek shpërdorimi i ushqimit, vjen pas përmbytjeve masive në vend që rrënuan të mbjellat dhe çuan në rritjen e çmimit të ushqimeve, e kjo pasi koronavirusi paralizoi ekonominë kineze.

E përballur me tensione me SHBA dhe vende të tjera, siguria ushqimeve, gjithnjë prioritet për Kinën, është bërë akoma më e rëndësishme. Rreth 20 deri në 30 për qind e drithërave në Kinë importohen. Autoritetet lokale hynë menjëherë në aksion me propozime që kishin në shënjestër shpërdorimin e ushqimeve ose operacionin pjata bosh, një nismë e përmendur që në 2013 nga presidenti Xi.

Ato i kërkuan restoranteve të qytetit të ndjekin një sistem të quajtur porosia minus një, sipas të cilit, një grup duhet të porosisë një pjatë më pak se numri i personave në tavolinë. Restorantet ndërkohë duhet të ofrojnë porcione të përgjysmuara ose më të vogla si edhe të ofrojnë kuti për të marrë me vete atë që mbetet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat