Arrin në 58 numri i të vdekurve në Indi - Bota Sot
Arrin në 58 numri i të vdekurve në Indi

Azia

Arrin në 58 numri i të vdekurve në Indi

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 21:53
Indi

Ka shkruar në 58 numri i qytetarëve që kanë humbur jetën në aksidentin hekurudhor që ka ndodhur sot në Indi.

Aksidenti ndodhu kur një tren u përplas me turmën e besimtarëve të mbledhur në një festival hindu në shtetin verior të Pendjab.

Autoritetet lokale kanë njoftuar, se besimtarët e mbledhur nuk e kishin dëgjuar trenin që po vinte drejtë tyre, për shkak të ndezjes së fishekzjarrëve.

Fillimisht ishte raportuar për 50 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...