Derbi shqiptar në Ligën e Ballkanike - Bota Sot
Derbi shqiptar në Ligën e Ballkanike

Basketboll

Derbi shqiptar në Ligën e Ballkanike

Më: 14 janar 2020 Në ora: 10:24
Derbi shqiptar në Ligën e Ballkanike

Të martën (sot) do të zhvillohet derbi shqiptar në Ligën Ballkanike ndërmjet Vllanizë së Shkodrës dhe Pejës.

Vllaznia ka një fitore dhe katër humbje deri më tani, kurse pejanët kanë tri fitore dhe tri humbje.

Verdhezinjtë kanë bërë disa përforcime për stinorin pranveror, ku transferimi më i madh pa dyshim mbetet Dardan Berisha, por edhe me disa lojtarë tjerë në mënyrë që të arrijnë synimet që kanë.

Në sfidën e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave kishte triumfuar Peja në ‘Karagaçi’ me rezultat 78:67.

Ndeshja në Shkodër do të zhvillohet më 14 janar nga ora 18:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat