Mund Efes në Turqi!

Basketboll

Mund Efes në Turqi!

Më: 16 prill 2024 Në ora: 22:21
Pamje nga ndeshja

Bolonja, çfarë suksesi! Mund Efes në Turqi!

Italianët fituan një ndeshje të ekuilibruar në Turqi, 67-64. Do të luajnë për të hyrë në play-off kundër Baskonia

Virtus Bolonja fiton raundin e parë të play-in dhe vazhdon rrugëtimin  në Euroligë. Anadolu Efes shembet në shtëpi me rezultatin 67-64, duke i lejuar skuadrës italiane të konkurrojnë për të hyrë në play-off kundër Baskonia.

Në ndeshjen që erdhi për shikuesit në ekranin e RTSH, fillim monstruoz i Clyburn (17 pikë në gjashtë minutat e para) nuk i trembi italianët, të cilët luajtën pikë për pikë deri në fund dhe përfunduan suksesin në finale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat