Pothuajse e konfirmuar, NBA vazhdon pas kaq muajsh

Basketboll

Pothuajse e konfirmuar, NBA vazhdon pas kaq muajsh

Më: 16 mars 2020 Në ora: 10:18
NBA

Sezoni i NBA – në pritje për shkak të pandemisë koronavirus – mund të pezullohet për të paktën dy muaj, sipas një raporti të dielën.

Adrian Wojnarowski i ESPN-së ka shkruar se pronarët dhe drejtuesit janë duke u mbështetur për mundësinë që fundi i qershorit të jetë skenari më i mirë për të rinisur ndeshjet.

Kur sezoni 2019/20 u pezullua në orët e para të mëngjesit të së enjtes, mbetën ndeshje edhe për një muaj të sezonit të rregulltë. Pas-sezoni zakonisht zhvillohet nga mesi i prillit deri në fillim të mesit të qershorit.

Raportet e Wojnarowski thonë se sezoni mund të mos rifillojë, por liga po shqyrton një sërë opsionesh krijuese për një rikthim të mundshëm.

Me Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) duke rekomanduar të dielën që mbledhjet e 50 ose më shumë personave duhen shmangur për tetë javët në vijim, një plan mund të përfshijë një rikthim pa tifozë në palestra, ndoshta edhe duke luajtur takime në vende më të vogla si ekipi më praktike dhe një përvojë të ndryshme televizive.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat