Nokauti i tmerrshëm - Bota Sot
Nokauti i tmerrshëm

Boksi

Nokauti i tmerrshëm

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 13:56
Nokauti i tmerrshëm

Boksieri 18-vjeçar i peshave welterweight, Jesus Ramos, shënoi një fitore mbreslënëse mbrëmë, me nokautin ndaj Ricky Edwards në rundin e tretë.

Ramos (11-0, 10 fitore me nokaut), e mundi Edwardsin (12-4, tre fitore me nokaut) në duelin që u zhvillua në Bakersfield të Kalifornisë, shkruan Insporti

Ai në rundin e tretë, e nokautoi amerikanin 29-vjeçar, Edwards, pas një të majte të frikshme që ia lëshoi në fytyrë.

Amerikani Ramos, e kishte dominuar gjithë duelin, dhe e kulmoi atë me nokautin në rund të tretë për ta siguruar fitoren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...