Luftëtari nga Kosova gjunjëzon gjermanin

Boksi

Luftëtari nga Kosova gjunjëzon gjermanin

Nga: K.Goca Më: 27 shtator 2020 Në ora: 12:20
Luftëtari nga Kosova gjunjëzon gjermanin

Luftëtari nga Kosova, Gjon Palokaj, mbrëmë ka shënuar fitore të madhe në përballje me gjermanin Martin Uhlich, në duelin që u zhvillua në kafaz. 

Meçi u mbajt në Hannover, ndërsa Palokaj ka treguar luftë të madhe, duke arritur fitore shumë të rëndësishme në karrierën e tij. 

Palokaj fitoi brezin dhe i duhet këtë brez që ta mbrojë që të kaloi në UFC.

Image

Palokaj garoi në 66 kilogram dhe është i gjatë 173 cm.

Luftëtari Gjoni dhe babai i tij, Kenedi, janë të lumtur për këtë triumf të madh. Gjoni tregoi zemër të madhe në ring ndaj gjermanit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat