Skenë qesharake mes Furyt e Seferit - Bota Sot
Skenë qesharake mes Furyt e Seferit

Boksi

E hënë, 22 tetor 2018

Skenë qesharake mes Furyt e Seferit

Më: 8 qershor 2018 Në ora: 16:33
Skenë qesharake mes Furyt e Seferit

Boksierët Tyson Fury e Sefer Seferi, ishin në disponim të mirë në matjen zyrtare në Mançester, madje pas fotografimit zyrtar, ishin protagonistë të një skene vërtetë qesharake. Fury me 206 cm, duke qenë dukshëm më i gjatë, pas fotografimit e kapi dhe në mbajti Seferin, duke dashur të dëshmojë fuqinë e tij, por edhe atmosferën përgjithësisht të mirë para meçit. Seferi para meçit peshoi 95 kg, kurse Fury 120kg dhe kjo diferencë e bën menjëherë autsajder boksierin me prejardhja nga Gostivari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test