Takim urgjent i Grupit të Limës në OTAVA më 4 shkurt - Bota Sot
Takim urgjent i Grupit të Limës në OTAVA më 4 shkurt

Bota

Takim urgjent i Grupit të Limës në OTAVA më 4 shkurt

Më: 28 janar 2019 Në ora: 22:34
Pamje nga takimi

Kanadaja do të presë më 4 shkurt në Otava një takim urgjent i Grupit të Limës për krizën në Venezuelë, njoftoi sot për median ministrja e Punëve të Jashtme, Chrystia Freeland.

”Shumica e anëtarëve të Grupit të Limës i përbërë nga Kanadaja dhe dhjetëra shtete të Amerikës Latine i kërkuan presidentit venezuelian, Nicolas Maduro të heqë dorë nga pushteti dhe takimi i së hënës së ardhshme synon të diskutojë masat që ne duhet të marrim për të mbështetur popullin venezuelian’’, njoftoi shefja e diplomacisë kanadeze. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...