Irani feston Revulocionin Islamik, lideri i saj ka një mesazh për Amerikën: Do të ju mundim - Bota Sot
Irani feston Revulocionin Islamik, lideri i saj ka një mesazh për Amerikën: Do të ju mundim

Bota

Irani feston Revulocionin Islamik, lideri i saj ka një mesazh për Amerikën: Do të ju mundim

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 00:48
Hassan Rouhani

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka dalë para turmës sot për të festuar 40 vjetorin e Revolucionit Islamik.

Ai aty është zotuar se do të rrisë kapacitetet balistike dhe ushtarake të vendit të tij për të sfiduar presionin dhe sanksionet e SHBA-së, shkruan CNN.

“Sot ne jemi cak i një lufte psikologjike dhe ekonomike. Armiqtë që synojnë të na zvogëlojnë, ne duhet që hesapet t’i qartësojmë me secilin”, ka thënë Rouhani.

“Duke ndihmuar njëri-tjetrin ne do të dalim fitimtarë përballë Amerikës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...