Facebook-u thotë se ka fshirë 1.5 milionë video të sulmit terrorist në Zelandën e Re - Bota Sot
Facebook-u thotë se ka fshirë 1.5 milionë video të sulmit terrorist në Zelandën e Re

Bota

Facebook-u thotë se ka fshirë 1.5 milionë video të sulmit terrorist në Zelandën e Re

Më: 17 mars 2019 Në ora: 16:17
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në 24 orët e para, pas vrasjeve që ndodhën në dy xhami në Zelandën e Re, Facebook-u thotë se ka fshirë nga llogaria 1.5 milionë video, që ishin ngarkuar nga sulmi terrorist dhe madje, ka bllokuar 1.2 tjera për t’i publikuar.

Përmes një njoftimi në Twitter, Facebook-u ka njoftuar autoritetet për këtë veprim dhe gjithashtu ka njoftuar se po punon ende për të larguar pamje tjera.

Mia Garlick, zëdhënëse e Facebook-ut, tha se kompania po punon pandërprerë në këtë drejtim, për të fshirë gjithçka nga llogaritë e revoltuara.

Sipas tyre, sulmi terrorist është projektuar për t’u bërë viral në rrjete sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...