Dy izraelitë u plagosën në spastrime në Jerusalem - Bota Sot
Dy izraelitë u plagosën në spastrime në Jerusalem

Bota

Dy izraelitë u plagosën në spastrime në Jerusalem

Më: 31 maj 2019 Në ora: 09:40
Foto

Një palestinez goditi dhe plagosi dy izraelitë në Jerusalemin lindor të aneksuar të premten, përpara se të vritet, njoftoi policia, pavarësisht sigurisë në muajni e shenjtë të Ramazanit, shkruan AFP.

Një nga izraelitët ishte në një gjendje kritike dhe tjetri pati plagë të rënda, tha zëdhënësi i policisë Micky Rosenfeld.

"Njësitë e policisë që dolën në vendin e ngjarjes panë sulmuesin me thikë. Sulmuesi u qëllua dhe u vra nga njësitë e policisë," tha Rosenfeld.

Policia identifikoi sulmuesin si një palestinez 19-vjeçar.

Qyteti i Vjetër, ku ndodhi sulmi, ka qenë skenë e goditjeve të shumta të izraelitëve nga sulmuesit palestinezë të egër gjatë viteve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...