A ju kujtohet djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot - Bota Sot
A ju kujtohet djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

Bota

A ju kujtohet djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 08:13
Omran Daqneesh

Sulmet në Alepo, ishin konsideruar sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën e u lënduar shumë civilë.

Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë, por fotoja që e theu internetin është ajo e këtij djalit që kishte humbur gjithçka nga sulmi në Alepo.

Emri i tij është Omran Daqneesh dhe ka qenë vetëm pesë vjeçar.

Mediat kishin raportuar që ai ka mbetur jetim dhe tash është strehuar në një familje që po kujdesën për të.

Gjeni të bashkëlidhura fotot.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...