10 mijë punëtorë shëndetësor të infektuar me Coronavirus - Bota Sot
10 mijë punëtorë shëndetësor të infektuar me Coronavirus

Bota

10 mijë punëtorë shëndetësor të infektuar me Coronavirus

Më: 21 maj 2020 Në ora: 12:15
Ilustrim

Rreth 10 mijë punëtorë shëndetësor në Iran janë infektuar nga koronavirusi i ri, ka njoftuar agjencia e lajmeve ILNA, duke cituar zëvendës-ministrin e Shëndetësisë të Iranit.

“Rreth 10 mijë punëtore shëndetësorë janë infektuar me virusin vrasës në Iran dhe shumë prej tyre kanë vdekur”, ka thënë Qassem Janbabai.

Irani është një nga vendet që është goditur më së rëndi nga koronavirusi. Janë regjistruar mbi 127 mijë raste me virus dhe mbi 7 mijë të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat