​Mbi 700.000 të vdekur nga koronavirusi në botë

Bota

​Mbi 700.000 të vdekur nga koronavirusi në botë

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 19:19
Foto ilustrim

Sipas të dhënave më të fundit nga faqja e internetit Worldometer, më shumë se 700.000 njerëz kanë vdekur nga infeksioni koronavirus në botë.

Kujtojmë se 600.000 vdekje nga kjo sëmundje ngjitëse u regjistruan në 18 qershor.

Numri më i madh i njerëzve që humbën jetën si rezultat i COVID-19 është në Shtetet e Bashkuara, pasuar nga Brazili, Meksika, Britania e Madhe dhe India.

Numri i përgjithshëm i pacientëve, i regjistruar nga portali Worldometers, është rreth 18.5 milionë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat