Ukraina thotë se Rusia synon të tërheqë Bjellorusinë në luftë

Bota

Ukraina thotë se Rusia synon të tërheqë Bjellorusinë në luftë

Nga: A.SH Më: 25 qershor 2022 Në ora: 12:20
Foto nga takimi

Shërbimi inteligjent i Ukrainës ka thënë se Rusia synonte të tërhiqte Bjellorusinë në luftë.

Kjo pasi raketat u hodhën nga territori bjellorus në një rajon kufitar të Chernigiv.

“Greva e sotme është e lidhur drejtpërdrejt me përpjekjet e Kremlinit për të tërhequr Bjellorusinë si një bashkëluftëtar në luftën në Ukrainë”, tha shërbimi i inteligjencës, i cili është pjesë e ministrisë së mbrojtjes, në Telegram.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat