75 milionë $ për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore nga terrorizmi - Bota Sot
75 milionë $ për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore nga terrorizmi

Bota

75 milionë $ për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore nga terrorizmi

Më: 20 mars 2017 Në ora: 22:19

Shtatë vende anëtare të UNESCO-s dhe një donator nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot kanë premtuar 75.5 milionë dollarë për fondin e mbështetur nga UNESCO, që synon ruajtjen e trashëgimisë kulturore nga luftërat dhe terrorizmi.

Partneriteti ndërkombëtar për ruajtjen e trashëgimisë së rrezikuar, filloi sot në muzeun e Luvrit në Paris, ku i pranishëm ishte edhe Presidenti francez, Francois Hollande.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test