Tillerson: Sanksionet mbeten në fuqi derisa Rusia të mos tërhiqet nga Krimeja - Bota Sot
Tillerson: Sanksionet mbeten në fuqi derisa Rusia të mos tërhiqet nga Krimeja

Bota

E shtunë, 20 tetor 2018

Tillerson: Sanksionet mbeten në fuqi derisa Rusia të mos tërhiqet nga Krimeja

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 13:07
Rex Tillerson

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, deklaroi sot në Vjenë se sanksionet kundër Rusisë do të mbeten në fuqi derisa forcat e saja ushtarake të tërhiqen nga Krimeja.

Duke iu drejtuar Këshillit të ministrave të OSBE-së, Tillerson kritikoi ashpër vendimin e Rusisë në konfliktin ukrainas, dhe porositi se SHBA asnjëherë nuk do të pranojë okupimin dhe tentimin për aneksim të Krimesë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test