Flet Kina, Shefi i Interpolit është nën hetim për korrupsion - Bota Sot
Flet Kina, Shefi i Interpolit është nën hetim për korrupsion

Bota

E mërkurë, 17 tetor 2018

Flet Kina, Shefi i Interpolit është nën hetim për korrupsion

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 19:27
Meng Hongwei

Autoriteti Disiplinor i Partisë Komuniste në pushtet kinez njoftoi sot se Presidenti i Interpolit, Meng Hongwei, ishte nën hetim për dyshimin se ai kishte shkelur ligjin dhe fjala ishte një zyrtar i lartë kinez, zhdukja e të cilit u raportua nga gruaja e tij rreth dhjetë ditë më parë, njfton ahgjencia e lajemeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve të AP.

Meng Hongwei, zëvendësministri kinez i Sigurisë Publike, “dyshohet për thyerjen e ligjit dhe aktualisht është nën mbikëqyrje dhe hetim” të trupit të ri kinez kundër korrupsionit, Komisionit Kombëtar Mbikëqyrës.

Ky njoftim u lirua nga partia e Partisë Komuniste Kineze përgjegjëse për korrupsion dhe trazira politike në faqen e saj të internetit sonte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test