Pekini me porosi të ashpër ndaj Uashingtonit - Bota Sot
Pekini me porosi të ashpër ndaj Uashingtonit

Bota

E shtunë, 20 tetor 2018

Pekini me porosi të ashpër ndaj Uashingtonit

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 14:51
Mike Pompeo

Shefi i diplomacisë kineze, Vang Ji, ka porositur sekretarin amerikan të Shtetit Mike Pompeo se SHBA duhet të ndalojë me sulme ndaj politikës shtetërore të Kinës.

Gjatë takimit, kryediplomati kinez i tha sekretarit amerikan të Shtetit se “marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve janë nën hije”, transmeton AP.

Pompeo, i cili arriti në Kinë nga Koreja Veriore, tha se ka arritur përparim të madh me liderin verikorean Kim Jong Un dhe se po punohet për caktimin e samitit të dytë me presidentin amerikan Donald Trump.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test