Apel për të gjetur burrin e humbur - Bota Sot
Apel për të gjetur burrin e humbur

Çiklizëm

Apel për të gjetur burrin e humbur

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 12:54
Steven de Jongh

Ish-çiklisti holandez Steven de Jongh, aktualisht drejtor sportiv i skuadrës së Trek-Segafredo, i shpallur i humbur prej disa orësh, është gjetur falë një aplikacioni. Familja e tij nuk kishte asnjë informacion për çiklistin, që kishet dalë nga shtëpia në orët e para të mëngjesit, duke u stërvitur me biçikletë, në Spanjë.

Alarmin e dha bashkëshortja e tij, Renee Meier, përmes një mesazhi në “Twitter” dhe një tifoz, falë aplikacionit Strava, i përhapur dhe që përdoret shumë nga çiklistët, ka piketuar rrugëtimin që ka bërë De Jongh, i cili është gjetur i shtrirë dhe i dëmtuar, pas një rrëzimi të fortë.

Në ndihmë të 44-vjeçarit erdhën forcat zjarrëfikëse dhe u dërgua me urgjencë në spital me helikopter, ku ka marrë mjekimin e duhur, por nuk është në rrezik për jetën. De Jongh u tërhoq nga garat në vitin 2009, por këtë herë arriti të shpëtojë falë një aplikacioni dhe teknologjisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...