Zhduken dy adoleshente shqiptare në Angli, policia britanike kërkon ndihmë - Bota Sot
Zhduken dy adoleshente shqiptare në Angli, policia britanike kërkon ndihmë

Diaspora

Zhduken dy adoleshente shqiptare në Angli, policia britanike kërkon ndihmë

Më: 24 janar 2019 Në ora: 00:46
Grisilda ‘Risa’ Dauti, Gabriela ‘Bela’ Shenbitrasi

Dy adoleshente shqiptare, të cilat ishin shoqe me njëra-tjetrën, prej ditësh, rezultojnë të zhdukura në Angli. Ato ka më shumë se një javë që kanë humbur kontaktet me familjet e tyre, raportojnë mediat e huaja.

Grisilda ‘Risa’ Dauti, 14 vjeç, ka humbur kontaktet me të afërmit më 14 janar, ndërsa Gabriela ‘Bela’ Shenbitrasi, 17 vjeç, është parë për herë të fundit para 10 ditësh.

Policia e Jugut Uells në Cardiff nxori në Twitter fotografitë e të dyja vajzave dhe bëri thirrje për këdo që ka informacion rreth vendndodhjes së tyre të informojë policinë.

Mësohet se dy vajzat shqiptare kanë miq dhe shoqëri në të gjithë Londrën, duke përfshirë Barking, Thornton Heath, Stratford dhe Croydon.

Policia britanike bën apel për çdo që ka informacion të telefonojë në numrin 101 ose te numri 004975.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...