Rëndë në spital me trauma në tru! Shqiptarin e rrahin barbarisht në Itali - Bota Sot
Rëndë në spital me trauma në tru! Shqiptarin e rrahin barbarisht në Itali

Diaspora

Rëndë në spital me trauma në tru! Shqiptarin e rrahin barbarisht në Itali

Më: 20 korrik 2020 Në ora: 23:25
Pamje nga vendi i ngjarjes

E shtrinë në tokë dhe e shkelmuan në bark e kokë, aqsa përfundoi në spital me trauma në tru.

Kjo është ngjarja që ka ndodhur në stacionin e trenit në Cengliano të Italisë, ku tre të rinj italianë kanë rrahur barbarisht një 20 vjeçar me origjinë nga Shqipëria.

Media vendase raporton se raporton se i riu është shtruar në spital në gjendje të rëndë, pasi ka marrë një sërë goditjesh në kokë.

Mbi ngjarjen ka reaguar dhe kryebashkiaku i zonës Fabio Chies, i cili i ka bërë thirje autoriteteve policore që të kapin keqbërësit. Ende nuk është mësuar arsyeja e sherrit mes të rinjve, teksa kamerat e sigurisë kanë kapur momentet e rrahjes së shqiptarit./Express

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat