Shkojnë t’i ndajnë pas sherrit të dhunshëm, dy shqiptarët sulmojnë policët në Itali

Diaspora

Shkojnë t’i ndajnë pas sherrit të dhunshëm, dy shqiptarët sulmojnë policët në Itali

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 20:14
Foto ilustrim

Dy shqiptarë janë arrestuar në Ponzano të Italisë, pasi akuzohen se kanë kundërshtuar me forcë efektivët e policisë.

B.O 32-vjeç dhe D.A 33-vjeç, janë pikasur duke bërë një sherr të dhunshëm me njëri tjetrin. Në një moment ka ndërhyrë policia për t’i ndarë.

Por në sherr e sipër dy shqiptarët kanë sulmuar policinë.

Fillimisht ka qenë e pamundur shoqërimi i dy shqiptarëve në polici. Pas disa minutash dy të rinjtë janë vënë në pranga, ndërsa tashmë do të përballen me akuzat e dhunimit të efektivëve të policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat