U kapën me 42 kg kanabis në makinë, arrestohen 3 shqiptarë në Selanik! Në pranga edhe dy shtetase greke

Diaspora

U kapën me 42 kg kanabis në makinë, arrestohen 3 shqiptarë në Selanik! Në pranga edhe dy shtetase greke

Më: 18 nëntor 2022 Në ora: 19:18
Foto ilustrim

Tre shqiptarë u arrestuan nga policia e Greqisë në Selanik pasi në makinën e tyre iu gjet një sasi prej 42 kg kanabis.

Gjatë aksionit të policisë, u prangosën dhe dy shtetase greke. Sipas policisë së vendit fqinj, tre shqiptarët dhe një prej shtetaseve greke, po lëviznin drejt makinës së tyre që e kishin parkuar.

Policia kishte informacion mbi aktivitetin kriminal të tyre, ndaj në momentin që iu afruan automjetit, efektivët ndërhynë dhe bënë të mundur arrestimin e 4 personave.

Forcat e policisë ushtruan kontroll në makinë ku gjetën dhe sekuestruan 37 pako me 41.764 kg kanabis.

Më pas, ata bënë kontroll dhe në banesat e të arrestuarve, ku në njërën prej tyre gjetën dhe një bashkëpunëtore të grupit, e cila gjithashtu u prangos.

Në banesa u gjetën dhe 3 kg të tjera kanabis, 123 gramë kokainë, peshore elektronike dhe një shumë prej 4675 eurosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat